Stránky www.boinc.cz

Informace a diskuse o webu boinc.cz a o tomto fóru

Moderátoři: zdespi, Moderátoři

Odpovědět
Honza

Příspěvek od Honza » pon črc 31, 2006 4:04 pm

Diky :wink:

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dejvidek » úte srp 01, 2006 1:17 am

Aktualizuji návod jak se zapojit do projektů, ten stávající je značně zastaralý, co mne zaujalo je fakt, že při vytváření účtu přes BOINC managera nemám možnost si zvolit nick pod jakým budu v projektu, nebo se pletu?
Takhle by měl vypadat nový návod.
Tohle je náhled jak si nejde zvolit nick v projektu.
dejv

Duro Kotulic Bunta
Banánová odměna
Banánová odměna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duro Kotulic Bunta » úte srp 01, 2006 2:59 am

Ano, pokial viem, tak nick si zvolis az na webovej stranke, ktora sa ti automaticky otvori z boinc managera po vytvoreni uctu. Postup bol pred casom popisany aj v tomto SK clanku.
Podpis
Is it by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)]

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dejvidek » úte srp 01, 2006 11:32 am

Aktualizovaný návod. Může to na web? Kritiku sem, než to tam vystavím. :D
dejv
2Duro: Díky za info, vůbec mě to nenapadlo, protože já sem se vždy do projektu zapojoval přes web.

IQE
Pokročilý
Pokročilý
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IQE » úte srp 01, 2006 12:26 pm

Návod jsem proběhl jen tak zběžně a jen jedna připomínka. Kdybych ho dělal já, tak to dám vše do jednoho sloupce. Každy nemá rozlišení 1400x1050 pixelů a pochybuju že uživatel s rozlišením 800x600 to bude číst :wink:
Přítel je ten, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád... ELBERT HUBBARD

Honza

Příspěvek od Honza » úte srp 01, 2006 3:44 pm

Na rozliseni se dejv ptal. Na 1280x1024 se to vejde v pohode a verim, ze to bude brzy mainstreamem, az lidi vymeni ocispalujici a dozivajici CRTcka za mainstremove 17-19" LCD.
Uzivatel s 800x600 je na webu chudak uz delsi dobu...opravnene.

Honza

Příspěvek od Honza » úte srp 01, 2006 3:53 pm

Doplnoval bych carky, kam patri. Treba hned
"V tomto článku vám chci popsat, jak se zapojit do některého z projektů, který lze provozovat pod BOINCem. Pokud jste úplným nováčkem a nevíte, jaký projekt si vybrat - jaký vám svým zaměřením bude sympatický, tak určitě koukněte na forestovo článek Představujeme BOINC!, kde v rychlosti popisuje největší projekty které v současnosti běží."

Nebo tu vetu jak stehno rozdelit do dvou - klasika :wink:

Otazkou je, zda-li rozlisovat alfa a beta stadia; vsechno rozhodne neni alfa.
Na UCB homepage to maji pomotane, protoze treba Riesel Sieve ani zatim neni verejne pristupny (acccounty).

Druhou otazkou je, jestli davat popis, jak se pripojit pres BAM! Pripripojeni se do vice projektu nebo zapojeni vice pocitacu je to ve vysledku mnohem snazsi a efektivnejsi; pro usera s jednou masinkou a SETI + ze zvedavosti neco to smysl asi nema.

Minimalne do odkazu na konci bych pridal neco o narocnosti projektu (ze by tabulka?). Aby se pak nekdo nedivil, ze mu nejde WCG, kdyz nema na single-core alespon 768 MB pameti (bez Visty :lol: ).

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dejvidek » úte srp 01, 2006 6:14 pm

2Honza: Díky za feedback, opravil sem chyby které si našel. Přidal odkaz na tvojí tabulku náročnosti projektů. Zároveň sem článek upravil tak, aby to mohli prohlížet lidé z rozlišením 1024x768. Rozlišení 800x600 už fakt nemá smysl, používá ho do 2% lidí a podíl neustále klesá.
dejv
Aktualizovaná verze.

Obrázek
Rozlišení monitorů návštěvníků boinc.cz

PavolR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavolR » úte srp 01, 2006 7:31 pm

Prave se divam na tvuj navod. Myslim ze projekt MalariaControl.net patri pod Beta projekty.
Obrázek
Obrázek

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dejvidek » úte srp 01, 2006 7:38 pm

2PavolR: Opraveno, do seznamu projektů sem nenapsal všechny projekty - hlavně ne ty které jsou v sekci Ostatní projekty, spousta neumožňuje registraci, jsou fakt v začátcích a spíš nefungují než opak, ale pokud je projekt který bych tam měl doplnit, tak sem s ním.
dejv

Bubak
BOINC Guru
BOINC Guru

Příspěvek od Bubak » stř srp 02, 2006 8:33 am

Honza píše:Na rozliseni se dejv ptal. Na 1280x1024 se to vejde v pohode a verim, ze to bude brzy mainstreamem, az lidi vymeni ocispalujici a dozivajici CRTcka za mainstremove 17-19" LCD.
Uzivatel s 800x600 je na webu chudak uz delsi dobu...opravnene.
Ano 1280x1024 uz je mainstream, ale ne kazdy se spousti browser maximalizovan. Osobne mi stvou weby, ktery mi cokoli nuti, at uz je to doporuceny browser nebo rozliseni. Tak se primlouvam za to, aby tenhle web byl pohodlne citelny i v mensim okne nez je mailnstream.

2 dejv: Vzhledem k tomu co jsem prave napsal neni ta tabulka moc vypovidajici o tom jak velke ma kdo okno browseru.

Jelin
Začatečník
Začatečník

Příspěvek od Jelin » stř srp 02, 2006 10:45 am

2 dejv: pokud bychom se měli držet pravidel českého pravopisu, správně by mělo být (hned ve 3. řádku)

...tak určitě koukněte na forestův článek Představujeme BOINC!...

Jinak je to super, fakt sqělá práce!!! :Honza_clap

P.S.: No jo, teď jde ještě o to, aby ten nováček pochopil, že "forest" není "prales" :Honza_think , ale člen týmu... :lol: :lol: :lol:

forest
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od forest » stř srp 02, 2006 12:10 pm

Jelin píše: P.S.: No jo, teď jde ještě o to, aby ten nováček pochopil, že "forest" není "prales" :Honza_think , ale člen týmu... :lol: :lol: :lol:
To je přece jedno, hlavně když z článku co napsal nějakej prales, nebo pařez pochopí oč jde :lol:
Toto je původní fórum Czech National Teamu, které se v listopadu 2006 přesunulo na tuto novou adresu.

Honza

Příspěvek od Honza » čtv srp 03, 2006 2:06 pm

Bubak píše:Ano 1280x1024 uz je mainstream, ale ne kazdy se spousti browser maximalizovan. Osobne mi stvou weby, ktery mi cokoli nuti, at uz je to doporuceny browser nebo rozliseni. Tak se primlouvam za to, aby tenhle web byl pohodlne citelny i v mensim okne nez je mailnstream.
2 dejv: Vzhledem k tomu co jsem prave napsal neni ta tabulka moc vypovidajici o tom jak velke ma kdo okno browseru.
Dobra pripominka a souhlas. respektuji, ze lide nejedou webove okno na max. Jenomze - jak to testovat?

Myslim, ze dejv udelal dobry kompromis...

Bubak
BOINC Guru
BOINC Guru

Příspěvek od Bubak » čtv srp 03, 2006 3:32 pm

Honza píše:respektuji, ze lide nejedou webove okno na max. Jenomze - jak to testovat?

Myslim, ze dejv udelal dobry kompromis...
Testovat se to urcite da. Nekde jsem videl valet se javascript, kterej to umi, ale to se mi nezda jako dobry reseni. Myslim, ze to jde i bez pouziti JS, ale to si nejsem jistej. Urcite se tu najde nekdo, kdo to vi.

Ad kompromis: Ano. ta stranka vypadala hezky i pred tim, kdyz byly 2 obrazky vedle sebe.

Odpovědět