Chyba při přechodu z fáze 1 do 2 ....help pls

Fórum o projektu Climateprediction

Moderátoři: zdespi, Moderátoři

Pravidla fóra
Honza

Příspěvekod Honza » ned srp 28, 2005 9:14 am

Doporucuji Stress Prime 2004, ktery vychazi z Primer 95. Ma ale take mod na testovani CPU + pameti. Proste pusti test, ktery zabere i hodne pameti (podle dostupnosti, takze mi zabral asi 800MB na jedne masine) a tim take testuje pametovy system.

Nemuzu si pomoci, ale nejlepsi test stability se pro mne zatim ukazal samotny CPDN :!: Je ale klasicky kruhovy problem, ze nejprve je dobre zjistit, zda-li je pocitac pro CPDN dostatecne stabilni. Obejit to lze asi pouze kombinaci jinych testu. Napriklad na jedne masine mi nejnovejsi Memtest hlasi chybku u pameti (na stejne identicke masine nic), ale CPDN jede na obou v pohode. No tezke posoudit...

Ale vetsina duvodu padani CPDN je HW chyba a pri OC temer s jistotou HW chyba zpusobena nedostatkem stability.

JardaM
Expert
Expert

Příspěvekod JardaM » stř led 04, 2006 8:53 pm

Tohle je dost historické téma, ale zajímalo by mne tohle:

Když výpočet skončí chybou, vypíše se Client error a result se uvolní z paměti.

Tomu se v podstatě nedá předejít, to by člověk musel u toho sedět.

Nahraju kopii a pokračuju dál, ale client error už z db nezmizí, stejně jako "datum ukončení" atd.

Pokud dojedu result až do konce, credity jsou OK, ale jen někdy se přepíše výsledek na "done".

V resultu jsou hlášky typu "too many errors".

A teď co je lepší: pokračovat až do konce nebo to rovnou odstřelit? Prohlížejí se i výsledky "s mnoha chybami"?

Na rozdíl od řady creditohltounů mně zajímá víc, jestli má takový výsledek nějaký smysl.
[img]http://boinc.mundayweb.com/one/stats.php/userID:5047/trans:off/.png[/img]

Honza

Příspěvekod Honza » stř led 04, 2006 9:00 pm

[quote="JardaM"]A teï co je lepší: pokraèovat až do konce nebo to rovnou odstøelit? Prohlížejí se i výsledky "s mnoha chybami"?

Na rozdíl od øady creditohltounù mnì zajímá víc, jestli má takový výsledek nìjaký smysl.[/quote]
Na CPDN na results status spise kosmeticky vyznam - grafy jsou dostupne bez ohledu na serverstate nebo outcome a s vysledky se pracuje na zaklade odeslanych souboru; kredit se pocita s tricklu take bez ohledu na result state dane WU.

Myslim, ze je lepsi pokracovat az do konce a provest finalni upload, protoze to jsou realne vysledky, se kterymi se pracuje a tedy ten nejdulezitejsi moment.

JardaM
Expert
Expert

Příspěvekod JardaM » stř led 04, 2006 9:09 pm

Promiň, teď jsem objevil, že už se tohle téma probíralo někdy před 3 týdny.

Samozřejmě máš pravdu, s výhradou: když po záloze odešlu řekněme 2 trickly a spadne to, nahraju zálohu, nepočítají se kredity, dokuď se nedostanu přes místo, kde to spadlo.

Jinak právě dnes mi to spadlo krátce po ukončení Phase1 a po nahrání zálohy na stejném místě znovu. Tak to jsem odstřelil.
[img]http://boinc.mundayweb.com/one/stats.php/userID:5047/trans:off/.png[/img]

Zpět na „Climateprediction“