Několik set hodin?

Fórum o projektu Climateprediction

Moderátoři: zdespi, Moderátoři

Pravidla fóra
Petrák

Několik set hodin?

Příspěvekod Petrák » pon led 10, 2005 1:41 am

Když mi stahoval data tak to bylo tak na 20,30 hodin teď mi to natáhlo několik desítek mega a píše to předběžná doba 895 hodin ? :shock:

Je to normální nebo je to omyl ?

Myslím velikost souboru a dobu výpočtu.

Bugi
Expert
Expert
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bugi » pon led 10, 2005 7:04 am

Je to zcela normální. :D
Jsem členem CNT. Kdo je víc?

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Re: Několik set hodin?

Příspěvekod dejvidek » pon led 10, 2005 9:39 am

[quote="Petrák"]Když mi stahoval data tak to bylo tak na 20,30 hodin teď mi to natáhlo několik desítek mega a píše to předběžná doba 895 hodin ? :shock:

Myslím velikost souboru a dobu výpočtu.[/quote]

Víš kolik ti to stáhlo přesně dat? Chtěl bych to dopsat do FAQ... a už si to moc nevybavuju :)

díky za info

dejv

Honza

Re: Nìkolik set hodin?

Příspěvekod Honza » pon led 10, 2005 10:38 am

[quote="dejvidek"][quote="Petrák"]Když mi stahoval data tak to bylo tak na 20,30 hodin teï mi to natáhlo nìkolik desítek mega a píše to pøedbìžná doba 895 hodin ? :shock:

Myslím velikost souboru a dobu výpoètu.[/quote]

Víš kolik ti to stáhlo pøesnì dat? Chtìl bych to dopsat do FAQ... a už si to moc nevybavuju :)

díky za info

dejv[/quote]

Velikost stahnutych dat je nadnesena. Po pripojeni do projektu se tahaji se 3 zip soubory, ve kterych jsou 2 vykonne exace (ktere model pocitaji) + standardni parametry vsech modelu - celkem 7.5MB (pod Linuxem mozna vice kvuli pridanym knihovnam).

A pak je to pouhych 10kb na WU (model), tj. jest, pri kazdem dalsim stahnuti modelu se jedna o pouhych 10kb.

Finalni upload je radove stejne, zase jde o ZIP soubory - snad 5 kousku.

Momentalne beta-testuji IDL visualizacni balik, ktery se umi divat jak na zivy model tak na jiz spocitana data a umi toho zobrazit o dost vice nez build-in graphic. IDL balik je velky, aplikace pro to ma cca 10MB.

Vyskytuje se zde taky 140kb DLL knihovna, pres kterou se da s modelem komunikovat - napr. v klasiku to byla cpdnshmem.dll v \execs, pres ktery bezel CPView (obdoba IDL vis, ale je to male, rychle a jeste toho hodne umi) nebo CPFarmView (obdoba BoincView ale pouze pro klasickeho CPDN).

Vetsi trafic se ocekava az se nahodi sulphur cycle (model zahrnujici i cyklus siry) nebo coupled modely (sdruzene modely s mozna az 21 vrstvama oceanu) - o tom uz jsem se take nekde zminoval.

Tolik asi k narocnosti upload/download u CPDN, vic mne ted [i]po ranu[/i] nenapada...odpoved snad dostacujici.
[url=http://www.boinc.cz/img/BOINC_Projects_table.png]BOINC Project specifications and hardware requirements[/url]

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Re: Několik set hodin?

Příspěvekod dejvidek » pon led 10, 2005 11:06 am

[quote="Honza"][quote="dejvidek"][quote="Petrák"]Když mi stahoval data tak to bylo tak na 20,30 hodin teď mi to natáhlo několik desítek mega a píše to předběžná doba 895 hodin ? :shock:

Myslím velikost souboru a dobu výpočtu.[/quote]

Víš kolik ti to stáhlo přesně dat? Chtěl bych to dopsat do FAQ... a už si to moc nevybavuju :)

díky za info

dejv[/quote]

Velikost stahnutych dat je nadnesena. Po pripojeni do projektu se tahaji se 3 zip soubory, ve kterych jsou 2 vykonne exace (ktere model pocitaji) + standardni parametry vsech modelu - celkem 7.5MB (pod Linuxem mozna vice kvuli pridanym knihovnam).

A pak je to pouhych 10kb na WU (model), tj. jest, pri kazdem dalsim stahnuti modelu se jedna o pouhych 10kb.

Finalni upload je radove stejne, zase jde o ZIP soubory - snad 5 kousku.

Momentalne beta-testuji IDL visualizacni balik, ktery se umi divat jak na zivy model tak na jiz spocitana data a umi toho zobrazit o dost vice nez build-in graphic. IDL balik je velky, aplikace pro to ma cca 10MB.

Vyskytuje se zde taky 140kb DLL knihovna, pres kterou se da s modelem komunikovat - napr. v klasiku to byla cpdnshmem.dll v \execs, pres ktery bezel CPView (obdoba IDL vis, ale je to male, rychle a jeste toho hodne umi) nebo CPFarmView (obdoba BoincView ale pouze pro klasickeho CPDN).

Vetsi trafic se ocekava az se nahodi sulphur cycle (model zahrnujici i cyklus siry) nebo coupled modely (sdruzene modely s mozna az 21 vrstvama oceanu) - o tom uz jsem se take nekde zminoval.

Tolik asi k narocnosti upload/download u CPDN, vic mne ted [i]po ranu[/i] nenapada...odpoved snad dostacujici.[/quote]

Díky za info, já sem koukal do adresáře a tři ZIPy a tři EXE soubory mají dohromady 17.2MB tak proto sem se radši zeptal :-)

dejv

Honza

Re: Nìkolik set hodin?

Příspěvekod Honza » pon led 10, 2005 11:15 am

[quote="dejvidek"]Díky za info, já sem koukal do adresáøe a tøi ZIPy a tøi EXE soubory mají dohromady 17.2MB tak proto sem se radši zeptal :-)

dejv[/quote]

jj, exace maji vic, ale na upload/download se pouziva zip format, coz mi prijde dobre - kvuli snizeni trafiku i kvuli moznosti kontroly integrity.

fatbozz
Expert
Expert
Kontaktovat uživatele:

CPView

Příspěvekod fatbozz » pon led 10, 2005 4:04 pm

Bezi i to CPView pod Boinc ??

Honza

Re: CPView

Příspěvekod Honza » pon led 10, 2005 4:46 pm

[quote="fatbozz"]Bezi i to CPView pod Boinc ??[/quote]
Souborova struktura vyslednych modelu se od klasiku nezmenila, takze CPView lze pouzit na spocitana data.

K rozbrazovani 'ziveho' modelu je treba te knihovny, ktera uz je na svete v beta verzi. Ptal jsem se autora CPView, jestli to bude predelavat a pry bude - on je CPView docela popularni, Takze je to jen otazka casu - ten novy IDL Vis (ktery umi rozbrazovat zivy model) ma patricnou knihovnu, ale jelikoz Martin (autor CPView) nedela beta-testera, tak jsem mu knihovnu poslat at se na to jukne a aby to bylo pripravene az to bude oficialne venku.

fatbozz
Expert
Expert
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod fatbozz » pon led 10, 2005 8:13 pm

[quote="Honza"][quote="fatbozz"]Bezi i to CPView pod Boinc ??[/quote]
Souborova struktura vyslednych modelu se od klasiku nezmenila, takze CPView lze pouzit na spocitana data.
[/quote]

Uz jsem to ozkousel a bomba ! Jen to po me chce nejakou DiLLynu ;) kde ji sehnat. Zkusim Google , treba najde

Honza

Příspěvekod Honza » úte led 11, 2005 10:20 am

[quote="fatbozz"]Uz jsem to ozkousel a bomba ! Jen to po me chce nejakou DiLLynu ;) kde ji sehnat. Zkusim Google , treba najde[/quote]
Estli jde o CPDN klasika, tak v \exec je cpdnshmem.dll

fatbozz
Expert
Expert
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod fatbozz » úte led 11, 2005 2:19 pm

[quote="Honza"][quote="fatbozz"]Uz jsem to ozkousel a bomba ! Jen to po me chce nejakou DiLLynu ;) kde ji sehnat. Zkusim Google , treba najde[/quote]
Estli jde o CPDN klasika, tak v \exec je cpdnshmem.dll[/quote]

Ne mam jen boinc. Kdyztak posli. Na mail

Honza

Příspěvekod Honza » úte led 11, 2005 2:29 pm

[quote="fatbozz"]Ne mam jen boinc. Kdyztak posli. Na mail[/quote]
Jestli mas BOINC, tak ti ta knihovna z klasika bohuzel nepomuze.

To budes muset pockat, az vyjde finalni verzi IDL Vis baliku pro BOINC (ja verim ze brzy, protoze ta Beta je vcelku pouzitelna) nebo az bude predelan CPView pod BOINC...

Petrák

Příspěvekod Petrák » čtv led 13, 2005 3:49 am

Stáhlo si to 7.5mg 4.5 mg 4.9 mg jsem si to poznamenal jinak dík jenom mě zarazila doba počítání 8)

Díky za odpověď :P :wink:

Petrák

Příspěvekod Petrák » čtv led 13, 2005 3:54 am

Jo na disku se to rozbalilo na 82.5 Mg :wink:

Honza

Příspěvekod Honza » čtv led 13, 2005 11:05 am

[quote="Petrák"]Jo na disku se to rozbalilo na 82.5 Mg :wink:[/quote]
Jukni se [url=http://boinc.cz/forum/viewforum.php?f=4]sem[/url] na prvni dva zvyrazne - FAQ a Jak pouzivat grafiku...

Zpět na „Climateprediction“