Sraz na Slovensku / v Maďarsku

Srazy, setkání, atd.

Moderátor: zdespi

Pravidla fóra
dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Sraz na Slovensku / v Maďarsku

Příspěvekod dejvidek » pon dub 30, 2007 8:33 pm

Se slavkem jsme se na Sulově domluvili, že vyrazíme na Velkou cenu Formule 1 do Maďarska. Je to 05.08.2007. Tedy zabere co celý víkend a i dny předtím (tedy pokud tam někdo nepojede na otočku). Kdo by chtěl vyrazit tak bude vítán. :D. [url=http://vstupenky.formuleshop.cz/default.asp?nav=vst&ids=19]Ceny vstupenek[/url].

dejv

shafa

Příspěvekod shafa » pon dub 30, 2007 10:53 pm

Tak za ty prachy si to radeji pustim v TV a zbytek proleju hrdlem. A ze toho bude dost. A predtim si jeste skoci do Prahy na Ozzyho.
[size=85]

If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say [b][url=http://www.youtube.com/watch?v=cLF3eekyVMo&feature=related]SLAYER[/url][/b]...

[/size]

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dejvidek » úte kvě 01, 2007 2:04 am

Nu dobrá, napíšu tu polopaticky, je-li někdo jiného názoru než lidé co chtějí být na živo na F1, nechť si píše jinam, opravdu tu nějak asi není zapotřebí, aby nám tu lidé psali, jací sme to blbci co jsme schopni utratit peníze za tu akci. Pusťte si radši TV a chrochtejte blahem. Rozdíl je jako si pustit Ozzyho z CD a vidět ho živě. Budu-li chtít být stejný hulvát, tak napíšu, že Ozzy by mi musel ještě platit, abych na něj jel.... ale nenapíšu, protože to chápu.

Děkuji za pochopení.

dejv

Honza

Příspěvekod Honza » úte kvě 01, 2007 9:19 am

No to ja bych mozna jel - chtel bych to videt nazivo.

Taky bych se rad svezl nejakou formulkou. Shell ma ted akci, tak treba neco za ten jejich 100oktan vyhraju - pry v Italii.

Ne kvuli rychlosti - 250 mi staci - ale proste si do toho sednou a projekt se kousek.

Na bronze lupeny to pomalu bude chtit dalekohled a do fotaku urcite dlouhy sklo.
[url=http://www.boinc.cz/img/BOINC_Projects_table.png]BOINC Project specifications and hardware requirements[/url]

shafa

Příspěvekod shafa » úte kvě 01, 2007 9:26 am

dejv:

neber to tak vazne. Driv jsem si nenechal v TV ujit zavod kde jeli Mansel nebo Prost, a chtel jsem to videt nazivo.

Kdyz jsem ale ted videl ty ceny a dle Brna mam predstavu jak to bude od okruhu daleko, tak me popadlo rozhorceni, za ty prachy to podle me z te dalky nestoji za to. Ale kazdemu dle jeho chuti.

Kazdopadne dalekohled s min. 10-15x zoomen je minimum :-/
[size=85]

If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say [b][url=http://www.youtube.com/watch?v=cLF3eekyVMo&feature=related]SLAYER[/url][/b]...

[/size]

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dejvidek » stř srp 01, 2007 8:50 pm

Tak vše je domluveno a zítra směr Bratislava. Má to jediné mínus, nejedu svým autem, tomu se bude zítra měnit motor :x. Tak kdo se bude v Bratislavě omylem vyskytovat, tak můžem dát spicha. Další možnost je ve středu v Brně.

dejv

PS. Pro shafu: Lupen stál 200 Euro :lol:

zdespi
Moderátor II
Moderátor II

Příspěvekod zdespi » stř srp 01, 2007 9:33 pm

Středa je dneska
"Kdybychom byli nesmrtelní, nevážili bychom si tolik života."

Jacques-Yves Cousteau.

shafa

Příspěvekod shafa » stř srp 01, 2007 10:57 pm

dejv:

hlavne pak napis pocity, jaky to bylo a esli to za ty prachy a dlouhou cestu stalo.
[size=85]

[/size]

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dejvidek » čtv srp 02, 2007 12:19 am

2zdespi: Myslel sem příští středu :-)

2shafa: Už sem byl na F1 v Rakousku a i když mi pískalo v uších ještě 3 dny, tak to stálo za to :D Stejně jako na závod se těším do Bratislavy, bude to znít někomu asi neuvěřitelně, ale ještě sem na Slovensku nebyl.....

dejv

reALTom
Pokročilý
Pokročilý
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod reALTom » pát srp 03, 2007 6:31 pm

Par slovaku mi tvrdilo, ze zacit poznavat Slovensko v Bratislave neni uplne to nejlepsi, spis nejaka ta horska viska :lol:
Koho zajímají kredity, tak je najde [url=http://boinc.mundayweb.com/one/stats.php?userID=503&trans=off]tady[/url]:)

shafa

Příspěvekod shafa » pát srp 03, 2007 9:38 pm

To jo, jenze to aby sis vzal basu piv s sebou. Pac ac nekde toci i ceska piva, tak kvalita je tristni. Ciste trubky a kvalitni plyn jim v dedinach ale i mestech zrejme nic moc nerika. A chlastat furt "maskac" anebo borovicku se neda.

Tot moje 12 leta zkusenost.
[size=85]

[/size]

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dejvidek » pon srp 06, 2007 1:29 pm

Tak sem dorazil kolem půlnoci domů, najeto cca 1200km a stálo to za to! Jen sem si spálil xicht a ruce, vypadám jak rak :D Více později, jdu spát :-)

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dejvidek » pon srp 06, 2007 6:07 pm

Postřehy z cesty:

1. Cesta do Bratislavy úplně v pohodě. Zapamatoval sem si jen zkyslé ksichty celníků na ČR-SR hranici a hledání bankomatu KB či ČSOB v Břeclavi. :D

2. Na hranicicích je zajímavej kurz. Dálniční známka Slovenska 150Sk nebo 182Kč :lol:

3. Novej tunel v Bratislavě o mnoho ulehčil dopravu, tedy nedovedu si představit jak se jezdilo bez toho tunelu.

4. Hotel OK, první dojem byl, že to je na staveništi, ale podle slavka to je lokalita, kde se dlouho nic nedělo až nyní byl objeven její potenciál, všude, ale úplně všude se staví, nebo se stavělo (nedokončených baráků je tam asi milion).

5. Výměna peněz je docela síla, v bankách je neustále natřískáno, fronta tak na hodinu a ve směnárnách nemají dost peněz. Kamarád si vyměnil 8000Kč a na mě už slovenské koruny nezbyly. Nebo sme měli smůlu no.

6. První velmi pozitivní dojem byl z taxislužeb v Bratislavě, po telefonu mi bylo oznámeno jaké auto přijede (abych ho poznal), auto bylo "blokováno" na moje jméno, které řidič chtěl a ta cena....! Ptal sem po telefonu kolik to bude stát do centra, paní mi řekla "kolem 150 korún", sem si řikal že je padlá na hlavu a že to bude ranec. No po zjištění v taxíku, že sem do telefonu řekl jinou adresu sem se zpotil jako prase - moje eura padnou na tágo a dojedem bůhvíkam :lol: Řidič zapnul taxametr a na konci cesty řekl 118Sk! Za to nebyly ani tři piva! :D Prostě po Bratislavě jedině taxíkem! Takto nízká cena (10,80Sk/km) platila ale jen po telefonické objednávce, alespoň tak sem to pochopil. Cena platila +/- i v dalších dnech. Nebe a dudy oproti prasatům v Praze.

7. Večer v Trafené Huse (je to dobře?) kam nás pozval slavko byl super, výborné pivo, extra jídlo a jedna z nejlevnějších hospod v Bratislavě, to mi přišlo neuvěřitelné. Zpáteční "taxi" v podání slavkovo manželky byla dokonalost sama :-)

8. Pátek - couraní po Bratislavě a zjištění že samotný výjezd na známou "ufo" restauraci na mostě by nás stála 450Sk :shock: :D

9. Sobota - relax, čekání na den D :-)

10. Výjezd směr Hungaroring - cestou z Bratislavy na hranice není snad žádná pumpa, koupě maďarské dálniční známky tedy až na hranicích - 7Euro a spousta vrácených forintů v kapse.

11. Dálnice směr Budapešť je oproti D1 jedna radost, žádné panely, žádné vyjeté koleje, nikde ani kamion (zákaz o víkendu). Jen u pump byly fronty jak u nás v roce 1992 kdy šla cena z 8 na 12Kčs :D. Nakonec sem tankoval, cena 39Kč/litr.

12. Budapešť - jeli sme po M1 a hledali dálnici M3, pokud sme nejeli úplně blbě, tak ta dálnice vede středem města něco jako magistrála v Praze s tím rozdílem, že v Budapešti je asi milion semafoů, odhadem se projel asi 150 semaforů - na polovině z nich svítila červená. Po padesátém zastavení sem nepublikovatelně nadával. :lol:

13. Příjezd na okruh byl docela v pohodě a poměrně svižný (cca 20min z dálnice do okamžiku zaparkování), auta se selektovala do zón VIP,Gold,Silver a Bronze. Parkování 10 Euro.

14. Závod komentovat nemusím, snad je tolik, že jsem přiznivec McLarenu, takže spokojenost. :)

15. Z Grand Prix z Brna a i z F1 z Rakouska sem byl zvyklej, že si na tribunu budu moci vzít pití, to tady neplatí, ale platí k tomu paadoxně to, že se dá vyjít z okruhu ven (do auta se napít) a vrátit se zpátky. 0,5l fanta stála 4 Eura, klobása 15 Euro - přepočet podle "jejich kurzu" dalo se platit i forintama.

16. Cesta z okruhu bylo to čeho sem se obával, stejná situace jako v Brně a pravý opak F1 v Rakousku. Z blízkosti okruhu sme se dostali zhruba po 3 - 4 hodinách popojíždění. V Rakousku sem byl za slabou hodinu na dálnici a jel směr ČR, v Brně a tady to je katastrofální, všude bylo strašně moc policajtů, ale kolapsu nikdo nezabránil, hrůza,hrůza,hrůza.

17. Policie v Maďarsku velmi ochotná, umí anglicky, poradí, vysvětlí, pomůže. Opak toho co jsem viděl na cestách na Slovensku a u nás. Je-li na závody polována "elita" policie to nevím, ale je to nebe a dudy. Jinak na dálnici vidět policie nebyla vůbec nikde, nicméně 95% aut dodržovalo povolenou rychlost - jelo se do 150km/h, občas se našlo hovado co už z dálky na vás blikalo "bacha jede magor". Vesměs to mělo českou nebo německou značku.

18. Cesta zpátky už v pohodě, tradiční chaos a bezohlednost na dálnicích, prostě hrůzná realita.

Celkově to stálo za to, díky patří slavkovi za pomoc s realizací! Zamluvení hotelu, vstupenky, atd.

dejv

slavko.sk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod slavko.sk » úte srp 07, 2007 10:02 am

A teraz nieco odomna.

K bodu 7. Trafena hus, je to jedna z drahych krciem, to sa len dejvovi zdalo ze lacna. Bol som tam vcera s kolegom a vedla nas prisiel k stolu Zigmund Palfy - mozno najznamejsi nas hokejista. To len na dokreslenie ze tam chodi aj elita. Pivo 41Sk (inde stoji 30) a jedlo tam tiez nie je najlacnejsie. Ale kvalita stoji za to.

Len na poopravenie.

Inak vo vsetkom suhlasim s dejvidkom ako napisal. Ja som natankoval este doma - mam blizko baraku lacnu Shell pumpu - a natankoval som aj do vyrovnavacej vzduchovej nadrzky ktora ma cca 12 litrov takze som viezol spolu 47+12 litrov benzinu - mam Fabiu 1.4MPi a este mam v nadrzi 1/2. Takze som netankoval, ono z BA to je 215km.

Ale fakt akoze z M1 na M3 cez centrum Budapesti je humus. Tych semaforov bolo 200+ a trvalo to skoro hodinu.

My sme zaparkovali asi za hodinu, dosli sme neskor ako dejvidkovci tak uz bolo viac aut. Platil som 6 euro a odjazd bolo masaker. 4 hodiny z parkoviska na dialnicu co je asi 3km. Prvych 30metrov trvalo 1 hodinu. Doma sme boli o 22:15.

Inak ked sme stali cestou naspat tak nas zdravili neznami ludia, ja pre zmenu som "cerveny" s finskou zastavou. Znali vedia o co ide. Zdravili nas tiez rovnako zamerany.

Takze 2 x tricko Ferrari s podpisom Kimiho na chrbte plus 2 x siltovka Ferrari s finskou zastavkou a podpisom Kimiho = 170eur.

Inak ja som si normalne niesom pitie na tribunu uplne v pohode, dokonca v plechovke pivo. Jedno.

Zavod super, aj ked mohlo byt lepsie. Je to uplne iny zazitok ako v TV, NEDA SA TO POROVNAT! JE TO MASO!

Pivo s dejvom a jeho kamosmi bolo tiez super, skoda ze som sa im nemohol venovat viac, ale v piatok dosiel syn po 3 tyzdnoch od biologickeho otca tak sme s nim mali kus prace.

S

Uda
Nováček

Příspěvekod Uda » pát srp 10, 2007 5:32 pm

Pridam taky jeden fousatej postreh.

Na Hungarogingu jsem byl pred tremi lety.

Ja jsem mel listky na celej vikend a spal jsem ve Velkem Krtisi.

Nejvetsi zazitek mam ze ctvrtka, protoze to byl Pitwalk. Ta prochazka po boxove ulicce stoji zato, protoze clovek ty auta vidi tak ze tri metru a udela si predstavu jak co vypada (rozmery). Jenom skoda ze jsem nemel v ty dobe jeste takovou optiku co mam ted. Po tom co jsem prosel ulickou se clovek dostal na cilovou rovinku a tam uvidel velikou cisternu, která za sebou táhla vysavac s prackou a cistila trat.

Dalsi super zazitek byl v sobotu pri F3000 (jeste s Tomasem Engem), protoze pred zavodem sprchlo a zhruba pri polovine byla druha mala prehanka. Celkem se po trati klouzali.

Zavod byla celkem nuda, protoze Misa hned vsem ujel, mimo zvukového zazitku. To hodinu a pul dlouhe rvani motoru se neda s nicim srovnat.

Jelikoz v te dobe byl sponzorem velke ceny Fosters, tak prohlidky pri vstupu byly dukladne, ale mohlo se chodit do auta :lol:. Navic brali jen forinty.

My jsme se pohnuly na parkovisti po dvou a pul hodinach a opustili jsme ho po ctyrech. Z M3 to uz slo.

Letos mirim do SPA, tak treba nekoto potkam v Eau-Rouge :D.

Moje barvy jsou modro-bile a neni to BMW :D a oblibeny pilot jezdi Nascar.

Uda

Zpět na „Boinc Con“