Win a Linux

Odpovědi na nejčastější otázky a návody jak na BOINC a jeho projekty.

Moderátoři: zdespi, Moderátoři

Pravidla fóra
byty.ml.
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Win a Linux

Příspěvekod byty.ml. » sob lis 01, 2008 2:53 pm

Již dlouho počítám ve Win Vista. Z různých důvodů teď často funguji v Ubuntu Linux - dokonce častěji než ve Win. Jakým zůsobem převedu svoje rozpočítané projekty a registrace do Linuxu aniž bych musel něco dělat znova? Nebo nejlépe....nebylo by možné počítat v Linuxu a když se řepnu do Windows, tak počítat tam? Třeba za pomoci Wine? Za rady předem děkuji :shock:

Honza

Re: Win a Linux

Příspěvekod Honza » sob lis 01, 2008 6:51 pm

To nelze.

Uz z toho duvodu, ze aplikace jednotlivych projektu jsou pod Win a Linux ruzne. Tj. jak ruzne verze, tak 32-bit vs. 64-bit, nebo treba pro Win je a pro Linux neni ci naopak.

Mozna by stalo za uvahu pouzivani virtualizace. Jed primarne jeden OS (Win kvuli hram, Ubuntu kvuli stabilite ci co ja vim), v jednom OS pocitat BOINC a druhy OS poustet prilezitostne treba v ramci VMWare.
[url=http://www.boinc.cz/img/BOINC_Projects_table.png]BOINC Project specifications and hardware requirements[/url]

gRis
BOINC Guru
BOINC Guru

Příspěvekod gRis » sob lis 01, 2008 9:38 pm

A co vlastně počítáš? Nestálo by za zvážení mít prostě nainstalované klienty v obou OS separátně?

byty.ml.
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod byty.ml. » sob lis 01, 2008 11:33 pm

Zúčastňuju se asi 10 projektů...z toho jeden je clima-tu mám bloknutou a jenom jedlou za čas pro ni něco počítám...ostatní mám normálně povolený a ve všech jedu to co mi pošlou...linux se mi zalíbil, takže většinu času budu zřejmě trávit v něm. Takže to co mám rozpočítaný bych nějak potřeboval přenýst sem do manažera v linuxu...před časem jsem řešil to samý když jsem kupoval novej počítač...přenesl jsem si všechno z Win XP do Win Vista (oba 32-bit)...takže bych to chtěl tak nějak udělat i teď...

FordPrefect
BOINC Guru
BOINC Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FordPrefect » ned lis 02, 2008 1:22 am

Jak jsi spravne napsal, pod wine by nemel byt zadny problem. :idea:

byty.ml.
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod byty.ml. » ned lis 02, 2008 1:48 am

Ale bohužel asi je..mám nainstalován WINE, ale boinc se mi chvíli spustí a v konsoli..chvíli něco vypisuje a pak stejně spadne...

forest
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod forest » ned lis 02, 2008 7:28 am

Osobně to mám asi stejně jako ty. V Linuxu trávím většinu času a občas si rebootnu do woknowsů. V Linuxu mám samostatnou instalaci se spoustou projektů a pod woknama mám druhou instalaci, kde mám pouze projekt CPDN. Ten má deadline na léta a tak je jedno že se spustí jen občas. Myylím že je zbytečné cokoliv přenášet. Pozastavil bych tam příjem veškeré práce krom CPDN a jakmile se to vše dopočítá, už nebudeš mít jediný důvod cokoliv přenášet.
Toto je původní fórum Czech National Teamu, které se v listopadu 2006 přesunulo na [url=http://www.czechnationalteam.cz/][b]tuto novou adresu[/b][/url].

byty.ml.
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod byty.ml. » ned lis 02, 2008 12:20 pm

Jo asi máš pravdu. To bude nejlepší. Ale to se mám teda u všech projektů znova registrovat nebo jde nějak použít registrace, kterou mám už teď?

Honza

Příspěvekod Honza » ned lis 02, 2008 12:55 pm

Registrace je jenom jednou - je treba pri prihlasovani pouzit stejny e-mail/heslo. Nebo staci prekopirovat account_*.xml a BOINC se automaticky pripoji do danych projektu.
[url=http://www.boinc.cz/img/BOINC_Projects_table.png]BOINC Project specifications and hardware requirements[/url]

byty.ml.
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod byty.ml. » ned lis 02, 2008 1:04 pm

To by bylo nejideálnější..ale kam to mám překopírovat..jsem linuxovej začátečník a občas docela bloudím...

FordPrefect
BOINC Guru
BOINC Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FordPrefect » ned lis 02, 2008 4:59 pm

Jedna se v podstate o trivialni zalezitost. Namoutujes partisnu z windows, kde mas instalaci boinc a pak das

cd /adresar/de/je/boinc

a pak uz jen

wine boinc.exe

zdespi
Moderátor II
Moderátor II

Příspěvekod zdespi » ned lis 02, 2008 6:34 pm

[quote="byty.ml."]To by bylo nejideálnější..ale kam to mám překopírovat..jsem linuxovej začátečník a občas docela bloudím...[/quote]
Překopíruj do adresáře Boincu
"Kdybychom byli nesmrtelní, nevážili bychom si tolik života."

Jacques-Yves Cousteau.

byty.ml.
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod byty.ml. » ned lis 02, 2008 6:52 pm

Ale kde to ten adresář má? Našel jsem jen slošku se spouštěčem..ale tam byly i spouštěče ostatních souborů...

Bubak
BOINC Guru
BOINC Guru

Příspěvekod Bubak » pon lis 03, 2008 3:19 pm

Ubuntu nemam momentalne nikde nainstalovany (takze to popisu podle Debianu ;-) ), ale pokud jsi boinc instalovat pres apt-get z repozitare a boinc ti bezi jako service, tak bys mel zjistit kde jsou datove soubory pokud si vypises soubor /etc/default/boinc-client
[code]cat /etc/default/boinc-client[/code]
Hledej tam radek "BOINC_DIR="

nebo:
[code]cat /etc/default/boinc-client |grep BOINC_DIR[/code]
nejspis ti to vypise tohle
[code]BOINC_DIR="/var/lib/boinc-client"[/code]

... a tim uz vis kam se ukladaj data.... a tam muzes nakopirovat ty acclount*.xml

pak bacha na prava, takze by sis mel zkontrolovat owner prikazem
[code]ls -l /var/lib/boinc-client[/code]
uzivatel i skupina by meli byt stejne jako
[code]cat /etc/default/boinc-client |grep BOINC_USER[/code]
pokud nejsou tak to sprav
[code]chown -R boinc:boinc *[/code]
[url=http://www.boincstats.com/signature/user_335804.gif]Private (old)[/url] + [url=http://www.boincstats.com/signature/user_769641.gif]CCU[/url] stats.

Bubak
BOINC Guru
BOINC Guru

Příspěvekod Bubak » pon lis 03, 2008 3:20 pm

Jo jeste jsem rapomel na to, ze je to Ubuntu, takze obcas budes muset pred ty prikazy dat sudo....
[url=http://www.boincstats.com/signature/user_335804.gif]Private (old)[/url] + [url=http://www.boincstats.com/signature/user_769641.gif]CCU[/url] stats.

Zpět na „FAQ & návody“