E@H na 64b OS Linux

Fórum o projektu Einstein@home

Moderátoři: zdespi, Moderátoři

Pravidla fóra
LiborA
BOINC Guru
BOINC Guru
Kontaktovat uživatele:

E@H na 64b OS Linux

Příspěvekod LiborA » úte dub 24, 2007 5:40 pm

Protože E@H je jeden z mnoha projektů, které doposud nepodporují 64b OS Linux nezbývá než k rozběhnutí výpočtu použít obezličku pomocí souboru app_info.xml. Doufám, že tento krátký návodeček někomu pomůže (a admini nechť si rozmyslí, zda to nepřesunout do FaQ).

Soubor app_info.xml obecně slouží k "vnucení" projektu jinou aplikci, než používá projekt standardně pro používaný OS. Lze tak například používat různé optimalizované aplikace či (jako v totmo případě) rozběhnout např. 32b aplikaci na 64b systému. Celý princip spočívá v tom, že boinc při spouštění prohledá adresáře (složky) jednotlivých projektů po nalezení souboru s tímto názvem v adresáři (složce) projektu je zaslána serveru zpráva o výpoču na "anonymous" platformě. Server projektu tak nekontroluje "správnost" aplikace a k výpočtu je použita aplikce definovaná v souboru app_info.xml.

Nevýhodou použítí app_info.xml je samozřejmě to, že pokud se změní aplikace používaná v projektu (jako teď v případě E@H), tak musí dojít k "ručnímu" zásahu do souboru app_info.xml. Nezbytnou podmínkou je též podpora anonymous platformy ze strany serveru, což ne všechny projekty podporují (např. na Tanpaku jsem se bohužel nechytil).

Jak tedy vypadá soubor app_info.xml? Obecně je tvořen sekcí app_info, která obsahuje tři podsekce. První je sekce app, která definuje aplikaci. V sekci file_info jsou definovány všechny soubory, které jsou k výpočtu potřeba a též je definován "spustitelný" soubor. V poslední sekci app_version jsou pak "provázány" jednotlivé soubory s aplikací a konkrétné verzí. Z toho plyne, že mohou být v rámci jednoho souboru app_info.xml definovány různé aplikace, či různé verze stejné aplikace (to se používá při souběhu různých aplikací na výpočet, což v případě E@H momentálně není).

Příklad funkčního app_info.xml pro E@H a stávající etapu S5R2 je uveden zde:

[code]<app_info>
<app>
<name>einstein_S5R2</name>
</app>
<file_info>
<name>einstein_S5R2_4.14_i686-pc-linux-gnu</name>
<executable/>
</file_info>
<file_info>
<name>einstein_S5R2_4.14_i686-pc-linux-gnu.so</name>
</file_info>
<app_version>
<app_name>einstein_S5R2</app_name>
<version_num>414</version_num>
<file_ref>
<file_name>einstein_S5R2_4.14_i686-pc-linux-gnu</file_name>
<main_program/>
</file_ref>
<file_ref>
<file_name>einstein_S5R2_4.14_i686-pc-linux-gnu.so</file_name>
</file_ref>
</app_version>
</app_info>[/code]
Moje statistika: http://boinc.mundayweb.com/one/stats.php/userID:6082/.png

wellczech
Nováček

Kubuntu 7.10

Příspěvekod wellczech » pát pro 14, 2007 11:57 am

Tento příspěvek je informace o tom, jak jsem rozjel E@H na 64bitovém linuxu a to ve verzi Kubuntu 7.10 64bit.

Problém, který popisuje LiborA, jsem neměl. Aplikace k projektům se bez problému stáhly v klientovi BOINC 5.10.8. Problém byl jen v tom, že výsledky končily okamžitě po spuštění neúspěchem. Po troše googlování a procházení diskuzních fór jsem zjistil, že potřebuju spouštět 32bitové aplikace na 64bitovém OS a mé instalaci Kubuntu chybí potřebný [url=http://packages.ubuntu.com/gutsy/libs/ia32-libs]balíček ia32[/url]. Návody ještě často zmiňovaly manuální kopírování knihoven, ale to nebylo potřeba. Po pouhém doinstalování balíčku vše zatím funguje.

LiborA
BOINC Guru
BOINC Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LiborA » pát pro 14, 2007 3:41 pm

Ahoj wallczech - vítej na fóru.

Dnes již nemusíš používat u E@H soubor app_info.xml, protože novější verze boinc core už stahují 32b aplikaci rovnou (když není 64b aplikace). Jinak doporučuji stáhnout nejnovější verzi boinc na http://boinc.berkeley.edu/download_all.php
Moje statistika: http://boinc.mundayweb.com/one/stats.php/userID:6082/.png

Zpět na „Einstein@home“