Článek o Einstein@Home

Fórum o projektu Einstein@home

Moderátoři: zdespi, Moderátoři

Pravidla fóra
dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dejvidek » stř úno 16, 2005 3:25 pm

[quote="forest"]Asi uklidili před focením :lol:

Myslím že víška obolí by ale na přesnost měření neměla mít žádný vliv:-)[/quote]

Bohužel sem ty fotky všechny neviděl, bych je přes GPRS načítal hodinu. Je tam spousta větších fotek než je stránka (na šířku).

dejv

PS. Zapni si proboha nějakou kontrolu pravopisu, mastim chyby taky, ale napsat "víška" je teda něco :lol: :lol: :lol: ještě pak napiš, že si to "z víšky vyděl" a bude to dokonalý :D

Honza

Příspěvekod Honza » stř úno 16, 2005 3:31 pm

[quote="dejvidek"]Bohužel sem ty fotky všechny nevidìl, bych je pøes GPRS naèítal hodinu. Je tam spousta vìtších fotek než je stránka (na šíøku).[/quote]
Nektere fotky maji stovky kB a rozliseni 1500x3000 ci kolik. Na grafiku je to hezke, ale pro GPRS asi smrt. Forest to proste nalinkoval rovnou odnekad z webu.

[quote="dejvidek"]PS. Zapni si proboha nìjakou kontrolu pravopisu, mastim chyby taky, ale napsat "víška" je teda nìco :lol: :lol: :lol: ještì pak napiš, že si to "z víšky vydìl" a bude to dokonalý :D[/quote]
Takovehle chyby bohuzel Word nebo jina kontrola pravopisu neopravi. Ono totiz nepozna jestli neco delit (divide) nebo spatrit. A spousty jinych zajimavych preklepu taky pusti: od moc vs. moè pøes ja nevím co, nad èím se jeden vyuèující nad seminarkou malem pocural.

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dejvidek » stř úno 16, 2005 3:39 pm

[quote="dejvidek"]Bohužel sem ty fotky všechny neviděl, bych je přes GPRS načítal hodinu. Je tam spousta větších fotek než je stránka (na šířku).[/quote]
[quote="Honza"]Nektere fotky maji stovky kB a rozliseni 1500x3000 ci kolik. Na grafiku je to hezke, ale pro GPRS asi smrt. Forest to proste nalinkoval rovnou odnekad z webu.[/quote]
Koukal sem, že jsou jen nalinkovaný. Sem se děsil, že by to všechno bylo na serveru. To bych taky mohl jen kupovat další a další místo.

[quote="dejvidek"]PS. Zapni si proboha nějakou kontrolu pravopisu, mastim chyby taky, ale napsat "víška" je teda něco :lol: :lol: :lol: ještě pak napiš, že si to "z víšky vyděl" a bude to dokonalý :D[/quote]
[quote="Honza"]Takovehle chyby bohuzel Word nebo jina kontrola pravopisu neopravi. Ono totiz nepozna jestli neco delit (divide) nebo spatrit. A spousty jinych zajimavych preklepu taky pusti: od moc vs. moč přes ja nevím co, nad čím se jeden vyučující nad seminarkou malem pocural.[/quote]
Asi máš pravdu. neověřím to, protože pravopis nemám nainstalovanej. :)

dejv

forest
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod forest » čtv úno 17, 2005 8:39 am

Je možné vydat článek ve 3 provedeních:

1.Stáhnout všechny fotky z netu, upravit je, aby měli málo a malý rozměr, nahrát je všechny na web a pak je zasadit do článku.

Tímto způsobem by ale dejvídek pořád jen platil za další a další místo na webu, což je myslím úplně zbytečné.

2. Nalinkovat co možná nejvíce fotek přímo ze stránek na netu přímo do článku a zde jen upřesnit jejich zobrazovací velikost, jak to dělám já.

Tímto způsobem nezabírá článek na webu prakticky žádné místo, ale déle se to načítá lidem s pomalejším připojením.

Myslím ale, že než si někdo přečte vše co je v článku napsáno, tak se mu v pohodě všechny fotky načtou, no a kolikrát si stejný článek čtete?

3. Hodit do článku pouze odkaz na každou fotku, ale pak to bude vypadat dost hrozně :cry:

Tak nevím, co je pro vás lepší, přizpůsobím se :cry:

A k tomu pravopisu :?: Nemám ho rád, jsem disgrafik, dislektik a když nemám čas a píšu rychle, prostě mě to někdy ujede. Hold nikdo nejsme dokonalý :wink:

Kontrolu pravopisu ve wodru nepoužívám a nechápu jak bych ji mohl použít zde ve Fóru.
Toto je původní fórum Czech National Teamu, které se v listopadu 2006 přesunulo na [url=http://www.czechnationalteam.cz/][b]tuto novou adresu[/b][/url].

Duro Kotulic BUnta

Příspěvekod Duro Kotulic BUnta » čtv úno 17, 2005 10:14 am

No ludia, nic v zlom, ale ked som si cital niektore posledne reakcie tak to vzbudzovalo dojem ako keby o Forestov clanok vlastne nikto nemal zaujem a len vam to zabera miesto na webe, alebo sa to neda stiahnut.

Myslim ze Forestove argumenty su dost padne. Naozaj sa neda vyhoviet vsetkym moznostiam. Male obrazky - zaberaju miesto na webe. Velke obrazky s original linkami - nedaju sa stianut cez pomale pripojenie...

Tazko vyhoviet...

Ja si myslim ze by sme sa mali hlavne Forestovi podakovat ze sa mu chcelo tolko casu venovat hladaniu tych fotos, niekedy je ozaj dost tazke najst nejake normalne foto toho co vas zaujima a nielen hromadne fotky plesatych hlav na nejakej konferencii ktora sa toho tykala...

A toho textu si myslim ze je tiez akurat, viac by nudilo (bavilo by vas citat nezrozumitelne technicke detaily?).

Takze musim povedat ze clanok sa mi paci taky aky je, takze Forest nenechaj si zobrat chut do dalsej podobnej prace kritikou...

(i ked ja nevidim vase backgroundy a vztahy, mozno ste dobri kamosi vsetci od piva, a ten ton prispevkov je uplne v pohode a viete co je za nim..takze ja len hovorim svoj dojem ako externeho pozorovatela...)

Honza

Příspěvekod Honza » čtv úno 17, 2005 10:16 am

Vyhovuje druhy zpusob jak jsi to udelal. Rozbor je jasny - taky jsem to tak puvodne pochopil. Navic jak jsem psal - nekdy se rad podivam na puvodni velikost obrazku nez na nejake ikonky, ze kterych neni nic videt.

Nekteri lide pisi nejprve ve Wordu nebo v cem a pak to teprve soupnou do fora. Ma to hned dve vyhody: zminena kontrola pravopisu a ze napriklad nevyprsi limit session (je standardne nastaven na 10 minut). Napriklad kdyz pisu delsi prispevky v English, tak se tento zpusob celkem hodi.

Pro mne to na to jeste treti vyhodu - to male okenko uprostred, kde se pise prispevek, zabira na me 20" LCD (a nekolik let nazpatek 22" CRT) plochu postovni znamky :(

forest
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod forest » čtv úno 17, 2005 10:32 am

[quote="Honza"]Vyhovuje druhy zpusob jak jsi to udelal. Rozbor je jasny - taky jsem to tak puvodne pochopil. Navic jak jsem psal - nekdy se rad podivam na puvodni velikost obrazku nez na nejake ikonky, ze kterych neni nic videt.

Nekteri lide pisi nejprve ve Wordu nebo v cem a pak to teprve soupnou do fora. Ma to hned dve vyhody: zminena kontrola pravopisu a ze napriklad nevyprsi limit session (je standardne nastaven na 10 minut). Napriklad kdyz pisu delsi prispevky v English, tak se tento zpusob celkem hodi.

Pro mne to na to jeste treti vyhodu - to male okenko uprostred, kde se pise prispevek, zabira na me 20" LCD (a nekolik let nazpatek 22" CRT) plochu postovni znamky :([/quote]

Jak psal DURO, dá fak zabrat ty fotka najít a dát nějak dohromady (pár hodin), takže mně ta reakce trochu zamzrzela :cry: Myslím že kdo se na ně bude chtít kouknout, počká si, až mu je to natáhne :wink:

Tolik fotek naráz už v žádném článku nebude, aspoň né o Einstein, takže snad to už bude OK :lol:

Psát něco napřed ve wordu a pak to kopírovat :shock: , na to opravdu nemám čásek :cry:
Toto je původní fórum Czech National Teamu, které se v listopadu 2006 přesunulo na [url=http://www.czechnationalteam.cz/][b]tuto novou adresu[/b][/url].

Honza

Příspěvekod Honza » čtv úno 17, 2005 10:35 am

Ooops, tak ten limit session je nastaven na 60 minut (3600 sekund). Koukal jsem jeste na jine phpBB forum, kde mam admina - nedavno ciste nahozena verse 2.0.11, takze je to asi standardni doba :oops:

@ Forest. No proto mozna ten nepomer obrazku a fotek - kdyz by bylo vice textu na zacatku, tak nez se prokousu tim textem a srovnam si to v palici, tak jsou obrazky natazene. Ale netrap se tim; uz se tesim na dalsi dil. :D

forest
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod forest » čtv úno 17, 2005 10:54 am

[quote="Honza"] No proto mozna ten nepomer obrazku a fotek - kdyz by bylo vice textu na zacatku, tak nez se prokousu tim textem a srovnam si to v palici, tak jsou obrazky natazene. :D[/quote]

Umístil jsem ty fotky ke konkrétním zařízení a psát sáhodlouze o Tamě, která byla postavena nejdříve a tudíž jsem ji dal na začáte, se mě nezdálo důležité. Prostě to tak je a snad se s tím čtenáři nějak poperou :wink:

[quote="Honza"]Ale netrap se tim; uz se tesim na dalsi dil. :D[/quote]
To jsem rád, už ho připravuju a bude o tom vesmírném detektoru :wink:

PavolR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PavolR » čtv úno 17, 2005 11:34 am

[quote="forest"][quote="Honza"] No proto mozna ten nepomer obrazku a fotek - kdyz by bylo vice textu na zacatku, tak nez se prokousu tim textem a srovnam si to v palici, tak jsou obrazky natazene. :D[/quote]

Umístil jsem ty fotky ke konkrétním zařízení a psát sáhodlouze o Tamě, která byla postavena nejdříve a tudíž jsem ji dal na začáte, se mě nezdálo důležité. Prostě to tak je a snad se s tím čtenáři nějak poperou :wink:

[quote="Honza"]Ale netrap se tim; uz se tesim na dalsi dil. :D[/quote]
To jsem rád, už ho připravuju a bude o tom vesmírném detektoru :wink:[/quote]

Skutecne, clanky jsou vynikajici, jsem rad, ze se objevili na tomto foru a taky se tesim na dalsi dily.
[url=http://slavko.sk/mysteriaboinc][img]http://slavko.sk/mysteriaboinc/obr/podpis1.png[/img][/url]

[url=http://www.boinc.sk][img]http://slavko.sk/mysteriaboinc/obr/boinc_logo.sk1a.png[/img][/url]

4D 61 72 74 69 6E=Martin
Expert
Expert

Příspěvekod 4D 61 72 74 69 6E=Martin » čtv úno 17, 2005 5:36 pm

mi je to tak jedno - já si na obrázky případně počkám. Články se mi taky zdají být super, takže jen tak dále, foreste...

by H:S

forest
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod forest » pát úno 18, 2005 8:27 am

[quote="4D 61 72 74 69 6E=Martin"]mi je to tak jedno - já si na obrázky případně počkám. Články se mi taky zdají být super, takže jen tak dále, foreste...[/quote]
Děkuji za podporu :wink:

Článek o Einstein@Home bude mít dle plánu 8 částí, možná časem přibude ještě nějaký další, ale asi si dám chvilku pauzu a napíšu zase něco o jiném projektu :lol:

forest
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod forest » stř úno 23, 2005 9:44 am

Amáme ho tu:

http://www.boinc.cz/view.php?cisloclanku=2005021801

Díl číslo 6 je na webu, tentokráte s méně fotkami :wink:

Honza

Příspěvekod Honza » stř úno 23, 2005 10:01 am

[quote="forest"]Amáme ho tu:

http://www.boinc.cz/view.php?cisloclanku=2005021801

Díl èíslo 6 je na webu, tentokráte s ménì fotkami :wink:[/quote]

Teda, ta LISA je fakt super. Posadit to cely na obeznou drahu se mi uz drive zdalo zajimave, ale na tohle to nema. Rozmisteni druzic do provazaneho trojuhelniku, ktery se bude menit podle obezne drahy a pozice vuci Slunci atp...no super.

Jeste ze to daji takhle daleko od Zeme - kolemuz stejne neni misto.

Duro Kotulic Bunta

Příspěvekod Duro Kotulic Bunta » stř úno 23, 2005 1:51 pm

No veru je to super zaujimave, bude to tazka fuska. Som zvedavy ako sa vysporiadaju s gravitacnymi poruchami na orbite (tymi co sa nedaju dobre korigovat malymi motorcekmi) a ako chcu zaroven interferometrom merat gravitacne vlny ale aj zmenu vzidalenosti jednotlivych druzic, bude to musiet byt strasne precizne zosynchronizovane. Zevraj vzajomna rychlost medzi jednotlivymi druzicami moze dosiahnut az dvadsat metrov za sekundu, to bude ozaj problem zmanazovat. Asi aj preto chcu najskor vyslat predbeznu druzicu LISA Pathfinder, ktora odskusa vsetky technologie, aby zbytocne nevyhodili na "velku" LISu peniaze. Drzim im palce, dufam ze sa to podari, aj preto vsetci ratajme E@H nech uz aj tieto pozemske detektory vlny konecne zachytia, to bude silny impulz aj na dalsie financie... ;)

Zpět na „Einstein@home“