CPID aneb Cross Project Id tajemství zbavené

Obecná diskuse týkající se systému BOINC

Moderátoři: zdespi, Moderátoři

Pravidla fóra
Uživatelský avatar
zdespi
Moderátor II
Moderátor II
Příspěvky: 366
Registrován: ned úno 26, 2006 3:59 pm
Bydliště: Matice

CPID aneb Cross Project Id tajemství zbavené

Příspěvekod zdespi » pon črc 30, 2007 8:22 pm

Na tomtu vláknu se pracuje :lol:[b][u]1/ Co je CPID[/u][/b]

A/ Účty na různých BOINC projektech jsou považovány za shodné pokud mají stejnou emailovou adresu. Projekty ale nemohou, z důvodu ochrany soukromí, exportovat email. Také není žádané exportovat hash emailu.

Aby se tyto problémy vyřešili BOINC používá následující systém:

- každému novému účtu je přiděleno CPID - dlouhý náhodně generovaný řetězec znaků.

- odpověď scheduleru (serveru) na požadavek od klienta obsahuje toto CPID a hashovaný email

- Boinc manager uloží CPID a hashovaný email pro každý účet do souboru client_state.xml

- když boinc démon posílá následující požadavek na scheduler, posílá vždy nejstarší CPID, což brání neustálým změnám CPID při připojení k dalším projektům.

---:[i]tento postup platil pro klienty do verze 4.3[/i] -- >posílá se největší CPID ze všech uložených u projektů se stejným hashem pro email.

- pokud server obdrží CPID, které je jiné než to v jeho databázi, pak databázi updatuje s tímto CPID

- v uživatelově .xml souborech je pak pouze hashovaná verze CPID a emailu, toto "exportované" CPID služí jako jedinečný idntifikátor všech účtů s touto emailovou adresou.Z toho plyne, že pokud chcete mít sjednocené účty ve statistikách, pak musíte mít stejný email pro všechny pojekty.

Doporučuji také mít stejné uživatelské jméno.B/ Každé PC (host) daného uživatele připojené do projektu vygeneruje interní CPID, což je MD5 vypočtený z domainového jména, IP addresy, volného místa na disku a časové značky. Toto číslo je poté oznámeno danému projektu. Projekt potom z tohoto čísla vytvoří externí CPID (ten který nás zajímá) tím, že jeho vytvoří hash za pomoci emailové adresy uživatele. To slouží k identifikaci PC v rámci projektu a nás až tak nezajímá.[b][u]2/ K čemu je CPID[/u][/b]

Slouží k jednoznačné identifikace daného uživatele napříč všemi projekty, ke kterým je připojen. Používá se hlavně pro různé statistické weby jako je

([url=http://www.boincsynergy.com/stats/]boincsynergy[/url],[url=http://www.boincstats.com/]boincstats[/url]) a je tudíž exportován ve statistikách.[b][u]3/ Co kromě CPID je potřebné k synchronizaci účtů mezi projekty[/u][/b]

Nejlépe mít stejný email a stejného uživatele. Stejného co do písmene a velikostí písmen. Dobré je se vyhnout mezerám v uživateli. Třeba WCG to nemá rád.[b][u]4/ Problémy[/u][/b]- Pokud ve svých celkových statistikách vidíte 2 účty, i když používáte stejný název účtu a email, pak stačí na chvíli počítat stejný projekt u obou účtů/počítačů.

Příklad :

1. PC projekty A a B

2. PC projekty C a D

...pokud přídáte k prvnímu PC projekt C či D nebo naopak ke druhému A nebo B, pak se vám oba účty ve statistikách po čase sjednotí a vše již bude ok.- Druhý způsob je poněkud složitější ale rychlejší. Jedná se o přímou editaci souboru client_state.xml, který se nachází ve složce BOINC.

[color=red]Stopněte Boinc klienta. Udělejte zálohu adresáře.[/color]

Editujte soubor client_state.xml třeba pomocí wordpadu a vyhledejte v něm cross_project_id čili např.

<cross_project_id>d07c390d12700c2531a129a922d1141f</cross_project_id>.

Právě tento údaj nakopírujte do všech cross_project_id na ostatních počítačích a ke všem projektům. Doplňte ho do všech projektů v záloze. Zaktualizujte všechny klienty přes update project.- Specifický projekt je CPDN. Pokud ho počítáte pak nejlépe:

1) přihlašovat se k CPDN jako prvnímu projektu a až pak k dalším

2) kdyz nelze 1), tak editovat client_state.xmlV každém případě se synchronizace neprojeví hned. Je třeba počkat nejméně 24 hodin, ale může být i více.
"Kdybychom byli nesmrtelní, nevážili bychom si tolik života."

Jacques-Yves Cousteau.

Zpět na „BOINC“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti