ITER - fuzní reaktor

Obecné fórum o čemkoliv, off-topic záležitosti.

Moderátoři: zdespi, Moderátoři

Pravidla fóra
4D 61 72 74 69 6E=Martin
Expert
Expert

Re: ITER - fuzní reaktor

Příspěvekod 4D 61 72 74 69 6E=Martin » úte bře 24, 2009 5:10 pm

Jasně, jak jsem psal - není to asi nic převratného. Jde hlavně o tom, že pokud by jejich předpoklad byl správný, bylo by přinejmenším jasné, "že to jde" nějakým normálním způsobem provést, byla by to nějaká naděje. V každém případě by to ale mohlo stát za nějaký další výzkum.

Jestli jsem to správně pochopil z předchozího textu v tomto threadu, tak fúze při nízkých teplotách je možná jenom díky jakési "kvantové náhodě", díky které se dvě jádra spojí i přesto, že nemají dostatečnou energii. To ale bylo řečeno o "běžné fúzi", že to probíhá například ve hvězdách, které nemají dostatečnou teplotu na "pravou fúzi". Je to se studenou fúzí to samé, nebo je ještě nějaký jiný možný princip?

Kdoví, co v tom svém kotli měli - jestli se jim to tam dostatečně dlouhou dobu mezi sebou šmydlilo, možná se pár atomů jen tak z dlouhé chvíle rozhodlo, že jich je hodně pohromadě, tak by si mohli najít kolegu a fúznout, nebo udělat jinou neplechu. (...kde jsem jenom četl tu "teorii", že když mají lidé jakousí "free will", že by ji měly mít i různé částice? ^^ )

A stejně, proč se jí říká studená? Stejně z toho chtějí získat energii, nakonec se to musí zahřát - já bych do takového kotle asi ruku nestrkal. :))

[quote="Honza"]... Nicméně je to dobré téma na diskusi - třeba v Beskydech, kde by k tomu třeba Duro mohl něco říci.

Nechceš také přijet, Martine?[/quote]

Jo jo, nejspíš přijedu, už jsem to psal i v threadu o aktuálním srazu ;)

[quote="dejvidek"]
Tohle se bude muset probírat hned po příjezdu, později už tomu nebude rozumět ani ten co to o tom bude povídat :lol: [/quote]
Někdo by mohl vzít diktafon, všechno nahrát a později, ve střízlivém stavu, pak můžou být nahrávky podrobeny logickému rozboru ^^

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dejvidek » úte bře 24, 2009 6:27 pm

24D 61 72 74 69 6E=Martin: Diktafon bych někde našel :-D

dejv

Duro Kotulic Bunta
Banánová odměna
Banánová odměna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duro Kotulic Bunta » stř úno 17, 2010 12:45 pm

Ak nechodite na boinc.sk stranky, tak popri clankoch o klime sme uverejnili novy clanok o vedeckom pozadi, aktualnom stave a moznosti zapojenia sa cez boinc do skumania jadrovej fuzie.

Clanok je tu: [url=http://www.boinc.sk/clanky/simulacia-fuzneho-reaktora-u-vas-doma]Simulácia fúzneho reaktora u vás doma[/url]

a ak sa vam paci, mozete ho podporit hlasovanim na [url=http://vybrali.sme.sk/c/Simulacia-fuzneho-reaktora-u-vas-doma/]vybrali.sme.sk[/url]
[size=75][url=http://boinc.mundayweb.com/one/stats.php/userID:4904/.png]Podpis[/url]

Is it by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)][/size]

4D 61 72 74 69 6E=Martin
Expert
Expert

Příspěvekod 4D 61 72 74 69 6E=Martin » stř úno 17, 2010 5:24 pm

Uz jsem si vcera vsiml odkazu u vas na foru a cely jsem ho jeste ten vecer zhltal, moc pekny clanek. :)

Tak jsem se behem cteni tesil, ze konecne pridam nejaky dalsi projekt k Einsteinovi, ale 400 MB spotreba RAM je na muj netbook prilis velke sousto, docela me ty naroky prekvapily..

Dalsi vec, co me prekvapila, byl ten zaber na velkou plochu, kde "bude stat ITER"... ja zil cele ty roky v presvedceni, ze ITER uz davno stoji, provadeji tam experimenty a jenom se stale meni a vylepsuji casti reaktoru... ted jsem si uvedomil, jak spatne jsem informovany a ze ta ocekavana "nejvykonnejsi nadoba na vareni vody" se teprve bude stavet ^^

Duro Kotulic Bunta
Banánová odměna
Banánová odměna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duro Kotulic Bunta » čtv úno 18, 2010 11:08 am

Nevadi, snad projekt neutecie, a za nejaky cas bude 400 MB RAM malicko... :)

Ano, ITER sa este len zacina stavat, doteraz boli len mensie reaktory ako spominane JT60, JET, a zopar desiatok dalsich... tesim sa na vysledky ktore ITER bude davat, najskor urcite vznikne mnozstvo problemov, a som zvedavy ako (a ci) sa s nimi vedci/inzinieri vysporiadaju.
[size=75][url=http://boinc.mundayweb.com/one/stats.php/userID:4904/.png]Podpis[/url]

Is it by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J. H. Poincaré, mathematician (1854-1912)][/size]

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dejvidek » čtv bře 31, 2011 9:14 pm

Tak už by to mohli dát do kupy, bordelu z Fukušimy bude asi dost :-)

dejv

Duro Kotulic Bunta
Banánová odměna
Banánová odměna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duro Kotulic Bunta » úte dub 19, 2011 12:37 am

Ten cas ale leti - napr. reaktory vo Fukushime vyrobili, ked sa v CSSR este predavala Skoda 1000 MB. :)

gRis
BOINC Guru
BOINC Guru

Příspěvekod gRis » stř dub 20, 2011 3:00 am

Neuvěřitelně mě štve to lidské pokrytectví - noviny jsou plné Fukušimy, ulice plné protijaderných demonstrantů a tisíce utonulých jsou všem u prdele. Postavil bych ty novináře a demontranty ke zdi a do posledního postřílel. Pak bych je nechal zabetonovat do základů nových jaderných elektráren.

Zpět na „Ostatní diskuse mimo mísu“