64bit OS a BOINC

Obecné fórum o čemkoliv, off-topic záležitosti.

Moderátoři: zdespi, Moderátoři

Pravidla fóra

Uvažujete o 64bit OS?

Již používám
7
37%
Uvažuji v dohledné době
4
21%
Zatím neuvažuji
7
37%
Počkám si na 128bit OS :)
1
5%

Celkem hlasů: 19

Necroman
Expert
Expert
Kontaktovat uživatele:

64bit OS a BOINC

Příspěvekod Necroman » úte zář 11, 2007 12:41 am

Takovy zajimavy dotaz, ktery tu asi jeste nepadl, jake mate zkusenosti s pouzivanim BOINC na 64bit OS?

V dnesni dobe, kdy je drtiva vetsina prodavanych CPU jiz 64bitova a blizi se prechod na 4GB RAM je toto cim dal tim aktualnejsi tema.

Dnes nejrozsirenejsim 64bitovym OS bude nejspise Windows Vista, dale ne moc rozsireny Windows XP 64, popripade nektere serverove systemy jako Win 2003 R2 64. Krom Windowsu me napadaji i 64bitove Linuxove / Unixove distribuce, ale v teto oblasti nemam prehled...

Jiz tyden pouzivam na svem novem stroji Win Vista Home Premium 64bit a uvazuji, ze bych na nem vyzkousel BOINC, zajimalo by me tedy, jak je to s klientem, je i pro 64 verze OS, nebo jen pro 32 bitove? Dale, jak moc projekty podporuji 1) Aplikace i pro 64 OS a 2) Optimalizace primo pro 64bit OS?

Pokud mate prehled, piste prosim do tohoto threadu.

sarha1
Nováček

Příspěvekod sarha1 » úte zář 11, 2007 9:54 am

Mám Core 2 Duo E6600 (2x2,4GHz) se 4 GB RAM (takže nevím, čemu říkáš "blíží se přechod...") s 64 bit Vista (hrozná bestie) a vím, že BOINC klient existuje. Ty počítáš převážně Einstein@home, já vůbec, takže nevím, jestli podporuje takovou inovaci. Jinak Seti@home a Rosetta@home problémy nedělají, ovšem ClimatePrediction@home se tváří divně a nechce se mu podporovat 64bit. Přeji hodně úspěchů...

tom

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dejvidek » úte zář 11, 2007 8:27 pm

O 64bit se debatovalo [url=http://www.boinc.cz/forum/viewtopic.php?t=475]tady[/url]. Kompletní seznam projektů a jejich (ne)podporu nejlépe [url=http://www.boincstats.com/forum/forum_thread.php?id=1774]popisuje tento thread[/url] na boincstats.com. Osobně jedu 32bit verze i když tu mám 64bit Visty.

dejv

Necroman
Expert
Expert
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvekod Necroman » úte zář 11, 2007 11:43 pm

[quote="dejvidek"]O 64bit se debatovalo [url=http://www.boinc.cz/forum/viewtopic.php?t=475]tady[/url]. Kompletní seznam projektů a jejich (ne)podporu nejlépe [url=http://www.boincstats.com/forum/forum_thread.php?id=1774]popisuje tento thread[/url] na boincstats.com. Osobně jedu 32bit verze i když tu mám 64bit Visty.

dejv[/quote]
Zajimavy odkaz :)

Vcera jsem nainstaloval 64bit klienta BOINC a jedu v pohode, Einstein (docela skoda) nema aplikaci, RCN take nema, tak jedu SETI, to posila 32bitovou aplikaci, a zacal jsem Rosettu, ta ma take 32bit klienta.

Kdyzak ty thready spojte, ten druhy byl mrtvy, tak jsem ho nenasel...

Necroman
Expert
Expert
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Necroman » ned zář 16, 2007 11:15 am

Narazil jsem pri pocitani na svem kompu s Vistou64 na zajimavy problem, kdyz bezi vypocet BOINC, tak se mi nechce spustit Windows Media Center, jakmile vypocet ale pozastavim, tak to slape v pohode, ale pokud vypocty bezi, tak to asi nejak omezuje jine programy i presto, ze to ma nejmensi prioritu. Zkusim se mrknout na google, co o tom vi. :?

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dejvidek » ned zář 16, 2007 6:22 pm

Tak to je velmi zvláštní, u mě podobný problém zatím nebyl, tedy Windows Media Center sem nespouštěl.

dejv

Zpět na „Ostatní diskuse mimo mísu“