Procesory_1

Obecné fórum o čemkoliv, off-topic záležitosti.

Moderátoři: zdespi, Moderátoři

Pravidla fóra
Necroman
Expert
Expert
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvekod Necroman » úte úno 20, 2007 1:24 am

nevite pls o nejake sikovne male utilite, ktera by zobrazovala a monitorovala teplotu procesoru a disku pod Vistama? Na XPckach jsem pouzival MobMeter, ale ten pod Vistama nefunguje, rad bych vedel, jak moc mi notebook topi, kdyz necham nejakou dobu jet Einsteina.

Mistral
Začatečník
Začatečník

Příspěvekod Mistral » úte úno 20, 2007 9:23 am

Asi se mrkni na slunecnice.cz nebo tak neco. Ja tedy uzivam monitorovaci soft, co byl k bordu, ale jedu pod XP.
The Boinc Noob :) Je mi jedno, za jaký tým. Počítám.

dejvidek
Administrator
Administrator
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvekod dejvidek » úte úno 20, 2007 9:37 pm

[quote="Necroman"]nevite pls o nejake sikovne male utilite, ktera by zobrazovala a monitorovala teplotu procesoru a disku pod Vistama?[/quote]
[url=http://www.almico.com/speedfan431.exe]Speedfan 4.31[/url]

dejv

FordPrefect
BOINC Guru
BOINC Guru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FordPrefect » čtv bře 22, 2007 1:45 pm

No nekupte to ... http://www.zive.cz/Text/Ar.asp?ARI=134008

Merlin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvekod Merlin » čtv bře 22, 2007 7:44 pm

Dóóóst dobrý....

Ale určitě nekoupím. Počítám nepřetržitě na Core Duo, a uchladit ho pod 55 nedokážu. A navíc, case od Foxe sice dobře vypadá, ale větrák ječí jak tchýně po výplatě. Mimochodem, jestli máte někdo problém s chlazením E6400 vyřešen, poraďte. :cry:

azor666
Moderátor II
Moderátor II
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod azor666 » čtv bře 22, 2007 8:41 pm

JJ hodne vyrobcu si plete slova efektni a efektiivni. Nejlepsi je imho reseny na serverech nebo ala BTX. narvat co nejvice vetraku aby hnaly vzduch zepredu dozadu.

U mne je vetsinou rovnou nacvakam napevno na 5V (na 7 kdyz se nechteji tocit) patlat se s regulaci na PC co ma dva stavy "vypnuto" a "BOINC" pardon teda jeden "BOINC nonstop" mi prijde zbytecny.

Jinak se koukni do [url=http://www.boinc.cz/forum/viewtopic.php?t=461]vedlejsiho vlakna[/url] tam najdes co ma kdo na C2D za teplotu a chladic.

BTW ta masinka je pekna. 1400 W na 40 jader je docela slusnej vykon. Akorat doma bych zamestnal tak 4-5 jader. 10 kdybych spustil vsechno co jsem kdy videl. Co delat s tema ostatnima (doma) fakt nevim. Zbylejch 30 by vzivote nevidelo jiny program nez boinc.
Správu původního CNT si přivlasnil forest a podniká s ním na své soukromé doméně jinde.

[url=http://wiki.boinc.cz/index.php]CZ BOINC WIKI[/url]

Merlin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvekod Merlin » čtv bře 22, 2007 9:04 pm

Díky za tip.

Mimochodem, jsem v BOINC problematice naprostý začátečník. CPU netaktuji ( kvůli oblíbeným RPG to nemám zapotřebí ), a nějaký ten kredit denně přibývá. Výpočty i tak jedou nepřetržitě. Nevím, nakolik by overclock zrychlil práci BOINCU, ale průměrná teplota mého CPU je už teď okolo 60. Spíše přemýšlím o jednom čtyřjádru - má s tím někdo zkušenosti?

A co můžu pro vyšší početní výkon udělat s tím co mám? ( abychom trochu více znervóznili CNT :wink: )

Xenostellar
Pokročilý
Pokročilý

Příspěvekod Xenostellar » čtv bře 22, 2007 9:07 pm

[quote="Merlin"]Počítám nepřetržitě na Core Duo, a uchladit ho pod 55 nedokážu. A navíc, case od Foxe sice dobře vypadá, ale větrák ječí jak tchýně po výplatě. Mimochodem, jestli máte někdo problém s chlazením E6400 vyřešen, poraďte. :cry:[/quote]
Zkus snížit napětí procesoru na 1,225V. Vyzkoušeno na E6300 a teplota spadla asi o 3 až 5°. POZOR: pokud máš desku Gigabyte (já mam typ DS4) tak je to minimální napětí. Když dáš ještě menší tak se paradoxně nastaví dost vysoký a procesor začne topit jako blázen (je to chyba desky). Na druhou stranu, pokud máš jinou, tak můžeš zkusit snížit ještě víc.

Merlin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvekod Merlin » čtv bře 22, 2007 9:19 pm

Mám 1,555 V, jedu takt 8x268MHz, deska ASUS P5LD2 SE. Myslím, že s procíkem si sedla, ale když sundám voltáž jádra, spadne mi benchmark o pár procent. Těžko najít kompromis. Napadl mě vodník, ale tahle deska na to není ideální. Je nějaká jiná možnost? Tady jsou mě 2G RAM na nic. :?

Jo, a řízení větráku je u téhle desky zoufalství, výrobce ji postavil natolik "blbuvzdorně", že s ním nehnu.

Druhý strojek je v pohodě. Sice toho moc nespočítá, ale jako hodný noťas od HP netopí, nehlučí....

azor666
Moderátor II
Moderátor II
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod azor666 » čtv bře 22, 2007 10:18 pm

BOINC(presneji app jednotlyvych projektu) je jeden z mala programu u ktereho plati alespon pri prvnim priblizeni rovnice Xjader jader = Xkreat vykon a Ykrtat frekvence= Ykrat vykon. Ano najdetemi zase 1001 vyjjimek proc to neplati doslovne.

4jadro mel honza na testovani (este nez officialne vyslo) nekde ve starych prispevcich to bude. (clovek vzdycky neco cte pak nevi kde. Takle uz tyden googlim) Par lidi tady bude mit skusenosti se servery kde jsou treba 2x2 (nekteri i 2x4 ze )jadra... Treba nekdo neco pripise. Obecne vykon v BOINC nekompromisni. V "domacich" app ten narust vykonu zatim (nez se dodela optimalizace pro vicejadra do her atd. ) neni tak zazracny .

Zavislost benchmarku na napeti se mi zda divna. Sem si myslel ze procesor ma stavi dost a jde nebo malo a nejde (nebo pada....). Doufam ze neni myslen ten boincbechmark, jeho vysledky jsoudu verohodne jak predvolebni sliby. Na tohle bych vytahl spise SuperPI a spol.

S chlazenim se daji delat 2 veci optimalizovat proud vzduchu skrini (nekdy pomuze i prelepit diry v bocnicich a hnad vzduch jen "zepredu do zadu") Nebo novy chladic cpu. Nemusi to byt vodnik. Dneska Heatpipe kombinuje trochu dobre vlastnosti vody a vzduchu. Sem tet nemel nic v ruce, ale podle reakci ostatnich bych se koukal asi na ACfreezer a spol.

Ktomu rizeni jakjsem psal, ja jsem si vzdycky koupil konektory co jsou na HDD (samicku) a milej vetrak jsem ucvak a nalisoval na nej koncovku od HDD (na 5V) Je to sice bastl ale funkcni. Prodavaji se i original redukce, a nebo samostatny ridici panely treba i s digitalnim otackomerem a potakem. nektere bedny to maji origos.
Správu původního CNT si přivlasnil forest a podniká s ním na své soukromé doméně jinde.

[url=http://wiki.boinc.cz/index.php]CZ BOINC WIKI[/url]

Xenostellar
Pokročilý
Pokročilý

Příspěvekod Xenostellar » čtv bře 22, 2007 11:02 pm

Merlin:

1,555V je fakt MOC. Vzdyz default je 1,325V a C2D nepotrebujou zvysovat napeti ani pro normalni pretaktovani. Nechapu proc mas tak vysoky, kdyz ani netaktujes. To je pak jasny ze ti to topi. A ta zavislost vykonu na napeti je taky dost podivna. Spis by to melo byt nestabilni, ale ne ze by to jelo jen trochu.

Jam mam FSB 320MHz, napeti snizeny a jede to porad stejne dobre.

Co se tyce rychlosti vetraku, tak ja jsem si udelal samodomo regulator s Atmelem. Prez seriovku reknes jakou chces teplotu a pak si to uz otacky nareguluje samo :D

Mistral
Začatečník
Začatečník

Příspěvekod Mistral » stř dub 11, 2007 10:15 am

Mimochodem, nekoupíte někdo AMD X2 3800+ za takových 2700,- Kč? Vyzbyl mi z havarovanýho bordu, myslel jsem, že shořelo všechno, tak jsem to nakoupil znova. Je pořád v záruce, kdyby s ním byly problémy, tak to samozřejmě vyřešíme.
The Boinc Noob :) Je mi jedno, za jaký tým. Počítám.

vyzkumnik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vyzkumnik » stř dub 11, 2007 3:33 pm

[quote="Xenostellar"]Merlin:

1,555V je fakt MOC. Vzdyz default je 1,325V a C2D nepotrebujou zvysovat napeti ani pro normalni pretaktovani. Nechapu proc mas tak vysoky, kdyz ani netaktujes. To je pak jasny ze ti to topi. A ta zavislost vykonu na napeti je taky dost podivna. Spis by to melo byt nestabilni, ale ne ze by to jelo jen trochu.

Jam mam FSB 320MHz, napeti snizeny a jede to porad stejne dobre.

Co se tyce rychlosti vetraku, tak ja jsem si udelal samodomo regulator s Atmelem. Prez seriovku reknes jakou chces teplotu a pak si to uz otacky nareguluje samo :D[/quote]

1.555 neni moc :) teda kdyz taktujes na 4GHz a mas na to vodu:) jinak na normalni vzduch je max tak 1,50 a uz to je na hranici stable

Merlin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvekod Merlin » stř dub 11, 2007 4:28 pm

Fakt nevím, hlava mi to nebere. Asi bude chyba na desce ( P5L ).

No nic, půjde do světa mrcha a pořídím asi čtyřjádro. Jenže, na pařbu se mi času nedostává, takže vlastně honím výkon kvůli BOINCu. No nejsem já magor?

:roll:

Bubak
BOINC Guru
BOINC Guru

Příspěvekod Bubak » stř dub 11, 2007 4:53 pm

[quote="Merlin"]Fakt nevím, hlava mi to nebere. Asi bude chyba na desce ( P5L ).

No nic, půjde do světa mrcha a pořídím asi čtyřjádro. Jenže, na pařbu se mi času nedostává, takže vlastně honím výkon kvůli BOINCu. No nejsem já magor?

:roll:[/quote]
No comment. 4jadro je ti zatim nanic i pro pareni her. Tak fakt nevim proc budes vyhazovat 10tisice za 4jadro, kdyz za pul roku bude za min. za polovicni cenu. Ale co. Jsou to tvy penize, ja bych je radsi prochlastal. ;-)
[url=http://www.boincstats.com/signature/user_335804.gif]Private (old)[/url] + [url=http://www.boincstats.com/signature/user_769641.gif]CCU[/url] stats.

Zpět na „Ostatní diskuse mimo mísu“