Ferrari 410 Superamerica

Obecné fórum o čemkoliv, off-topic záležitosti.

Moderátoři: zdespi, Moderátoři

Pravidla fóra
KarelSvoboda
Nováček

Ferrari 410 Superamerica

Příspěvekod KarelSvoboda » úte zář 11, 2018 12:43 pm

Nedávno jsem četl článek o Ferrari 410 Superamerica, který mě velmi zaujal. Na http://kralmotoru.cz/media/ferrari-superamerica-kdyz-krasa-strida-krasu jsem se totiž dočetl, že každý jednotlivý kus tohoto úchvatného modelu byl vyroben ručně, přičemž výroba jednoho vozu zabrala přibližně měsíc. Během let 1956 až 1959 tak bylo vyrobeno “pouze” 34 vozů. 30 kusu získalo karosérii od Pinin Farini, zbylé čtyři byly výjimečnější. Jedno bylo kupé, druhý kabriolet, poslední dva karosovala designérská studia Ghia a Scagletti. Pod kapotou dlouhé přídi byl umístěn mohutný a výkonný motor V12 Lampredi o objemu 4962 cm3 a s postupně se zvyšujícím výkonem od 300 do 400 koní. Druhá série se lišila zkráceným rozvorem o 200 mm na 2600 mm a vyšším výkonem o 20 koní. Speciální kus představoval model vyrobený pro Jana de Vrooma z roku 1957. Třetí série se pyšnila výkonem 400 koní. První vystavený model této závěrečné série byl prodán za neuvěřitelných 16 800 dolarů. Pro srovnání - tehdejší luxusní Mercedes-Benz 300 SL se prodával za poloviční sumu. Přišlo mi to fakt zajímavé, jelikož na tehdejší dobu to muselo být velké HALÓ.

Zpět na „Ostatní diskuse mimo mísu“